Kozákov a sport

Posted on

O tom, že Kozákov je rájem turistů, není pochyb, protože sem směřuje deset značených turistických cest. Při výstupu či při výjezdu na vrchol se každý nemálo zapotí. Naopak při zpáteční cestě to pěším turistům šlape samo a cyklisté jsou za nekonečné stoupání odměněni dlouhým sjezdem. Pro turisty je v letní sezóně vypravena zvláštní autobusová linka, tzv. turistický autobus, uzpůsobený pro přepravu kol. 

Díky příznivým podmínkám se Kozákov stal centrem paraglidingu. Úspěšní „padáčkáři“ jsou odměněni pohledem z ptačí perspektivy a přihlížející se mohou obdivovat jejich leteckému umění.

I v zimě má Kozákov co nabídnout. Za dobrých sněhových podmínek je v provozu 450 m dlouhý lyžařský vlek, jehož stanice je kousek od chaty. I příznivci lyžařské turistiky si v okolí přijdou na své, např. při absolvování hřebenové trasy na Tábor. 

Tradiční Novoroční výstup na Kozákov, pořádaný semilským Klubem českých turistů, přiláká každoročně více než tisíc návštěvníků, kteří společně na vrcholu oslaví začátek roku.

Převzato z informačního letáku vydaného informačním střediskem Semily.